91 433 06 90 klinika@cicco.pl

ACNELAN

Najskuteczniejsza terapia na trądzik

Acnelan to intensywny profesjonalny zabieg przeznaczony do terapii skóry trądzikowej i łojotokowej marki Mesoestetic, który powstał przy współpracy z hiszpańskim Stowarzyszeniem Prywatnych Klinik Dermatologicznych.
Kluczowym składnikiem aktywnym w metodzie Acnelan jest m.acne complexTM – innowacyjny kompleks substancji aktywnych na bazie kwasu salicylowego, kwasu szikimowego, kwasu migdałowego i sodium lepargilate, które razem z wyjątkowym kompleksem bexaretinylu oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku:

  • znacząco redukuje istniejące zmiany trądzikowe o różnej etiologii i stopniu nasilenia
  • zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych
  • redukuje niedoskonałości, intensywnie oczyszcza skórę, normalizuje wydzielanie sebum
  • odblokowuje ujścia i oczyszcza światło mieszków włosowych
  • złuszcza i przeciwdziała hiperkeratynizacji naskórka
  • normalizuje pracę gruczołów łojowych
  • działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie
  • redukuje stany zapalne, rumień i podrażnienie skóry
  • redukuje blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne.

Profesjonalna terapia w gabinecie składa się z 3 zabiegów wykonywanych w odstępach czasowych 15-21 dni, w zależności od stopnia wrażliwości skóry pacjenta. W przypadku trądziku opornego na leczenie możliwe jest wykonanie 3 dodatkowych zabiegów Acnelan. Rekomendowana liczba serii zabiegów to dwie serie w roku.

Acnelan jest terapią złożoną, łączącą kurację gabinetową z profesjonalną pielęgnacją domową (stanowiącą obligatoryjny element terapii): 
Purifying Mouse – pianka oczyszczająca do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej. Doskonale usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum z powierzchni skóry, jednocześnie jej nie przesuszając. Pozostawia na skórze uczucie świeżości i komfortu.
Krem Acne one – aktywny krem o wielokierunkowym działaniu, przeznaczony do codziennej terapii skóry trądzikowej i łojotokowej, normalizuje pracę gruczołów łojowych, odblokowuje ujścia i oczyszcza kanały gruczołów łojowych, złuszcza naskórek i przeciwdziała hiperkeratynizacji naskórka. Pomaga kontrolować proliferację bakterii, rozjaśnia koloryt skóry i redukuje zaczerwienienia.

Cena zabiegu: 330 PLN

Przygotowanie do zabiegu:

W okresie 3 tygodni przed zabiegiem nie wykonywać żadnych zabiegów eksfoliujących (dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczania chemiczne, kawitacja ultradźwiękowa).

W okresie 5 dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować żadnych substancji aktywnych o działaniu drażniącym; nie należy poddawać się zabiegom depilacji, koloryzacji włosów, trwałej ondulacji, itp. Mężczyźni nie powinni golić się min. 24 godziny przed zabiegiem, nie należy korzystać z solarium i eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego.

Po zabiegu:

Przez 48h po zabiegu należy bezwzględnie unikać korzystania z sauny, basenu, ekspozycji na światło słoneczne i na sztuczne źródła światła, a także ekspozycji na ciepło. Przez 15 dni po zabiegu nie można poddawać się zabiegom depilacji (żadną metodą) zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz tatuaż można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia terapii

Masz pytania? Interesuje Cię zabieg Acnelan?

Służymy pomocą!

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę.

Czekamy na Twój telefon lub e-mail.